POLYCARBONATE
Polyuhličitan je plast charakteristický neobvyklou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Bol používaný predovšetkým vo vrstvách okenných skiel, ako ochrana proti poškodeniu. Čistý polyuhličitan je používaný k výrobe heliem pre astronautov, čelných skiel lietadiel a tiež čelných skiel Formuly 1. Polyuhličitan (v optike známy pod názvom polykarbonát) je jedným z najčastejšie používaných optických materiálov, súčasne s materiálom Trivex. Je odporúčaný do jemných vŕtaných rámov, ale tiež do viazaných rámov.

S ohľadom na vysoký index 1.59 je faktor lomu svetla v polyuhličitane vyšší než u štandardných šošoviek CR39 v indexe 1.5, a tento index tiež spôsobuje, že je táto šošovka o 20 % tenšia od štandardného indexu 1.5. Navyše tiež chráni zrak pred škodlivým UV žiarením.

Polykarbonát je 12-krát viac odolný voči mechanickému poškodeniu než  štandardný materiál CR39. Odporúčaný je predovšetkým deťom a aktívnym osobám, športovcom a osobám zamestnaným v ťažkých pracovných podmienkach. Šošovky z polykarbonátu určite splnia očakávania aj tých najnáročnejších klientov.

 

1.59 Polycarbonate je dostupný ako skladová šošovka s povrchovou úpravou HMAR. O presnejšej dobe dodania a rozsahu sa prosím informujte na infolinke.

Copyright JAI KUDO 2010 - 2023